تمرکز بر بهبود و پالایش مدیریت خدمات فناوری اطلاعات (ITSM) از طریق تطبیق و اقتباس ITIL درحال کمک به دانشجویان و پرسنل دانشگاه ها در سراسر جهان می باشد.

دو مطالعه موردی جدید ارائه شده توسط AXELOS ،تعیین کرد که چگونه دانشگاه Cairo درمصرودانشگاه De Montfort در انگلستان درحال استفاده از ITIL به منظور بهبود خدمات خود می باشند. حدود ۲۳،۰۰۰ دانش آموز و ۲۸۰۰ پرسنل دردانشگاه De Montfort، واقع درشهرستان لسترحضور دارند. واحد IT و خدمات رسانه ای این دانشگاه شامل ۱۵۰ پرسنل می باشد که این پرسنل مسئولیت واحد فناوری اطلاعات خدمات پشتیبانی ، شبکه و زیرساخت های سرور را برعهده دارند.

‏مدیر خدمات مشتریان ITMS ، کوین تون از سال ۱۹۹۸در این دانشگاه مشغول به کار شد. او توضیح داد که چگونه درک وسیع تری از ITIL توسط همکاران به بهبود کیفیت مدیریت خدمات کمک کرده است و ادامه داد: “یکی از دلایل اصلی ناسازگاری خدمات در گذشته ،نگرشی متفاوت وبررسی روش های کاربردی میان اعضای یک تیم به طور منحصر به فرد می باشد ‏و افزود : ما در حال حاضردارای ۱۰۰ پرسنل آموزش دیده ITIL Foundation و تفاهم نامه ای شامل مجموعه ای از فرآیندها و توافق سطح خدمات داریم.

‏کوین توضیح داد که خطوط راهنمای کاربردی ITIL Practitioner کلیدی برای بهبود فرآیند می باشد او گفت: “این همکاری ما را قادر به تعریف عملکرد بهتری نسبت به ذینفعان از جمله مشتریان، تامین کنندگان و مدیران ارشد کرده است.انتظارات تعیین شده با مشتریان ما را قادر به تنظیم معیارها و اهداف کرده است. کارشریکی بهترازکار در یک واحد تکی است.

‏Kaimar Karu، رئیس ITSM در AXELOS، گفت: “نقش یک تیم دانشگاهی IT در کمک به متقاعد کردن دانش آموزان و پرسنل برای تولید تکنولوژی حیاتی است. علاوه بر این، دانشگاه های امروزی در یک بازار رقابتی جایی که در تلاش هستند تا دانشجویان وفرهنگیان را جذب کنند به طوری که باید اطمینان حاصل شود که خدمات مدیریتی با کیفیت بالا تولید می کنند.

‏‏‏‏با مثال های ذکرشده ازدانشگاه های مونتفورد و قاهره به وضوح می توان دریافت که چگونه اتخاذ و تطبیق راهنمای اصولی ITIL میتواند به افزایش روند و بهبود تجارب مصرف کننگان کمک کند.

Ref : Axelos