یک کاربر معمولی هوش تجاری (BI) ، تغییر پذیری، سرعت و پلت فرم های قابل تنظیم را اولویت بندی می کند و با توجه به مطالعه انجام شده توسط شرکت تحقیقات بازار Clutch، ارائه دهندگان پلت فرم از گسترش سریع تقاضا ی مشتریان، احساس فشار می کنند.

یک نظرسنجی از ۳۰۸ کاربر تجزیه و تحلیل داده در ایالات متحده آمریکا، که توسط Clutch در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۶ انجام شده، نشان می دهد که ۷۰٪ بر این باورند که یک نرم افزار تلفن همراه در استفاده آنها از نرم افزار BI بسیار مهم است. حتی کسانی که این امر را مهم تلقی نمی کردند، نزدیک به ۶۰ درصدشان گفته اند برنامه های کاربردی BI تلفن همراه در کسب و کارشان به طور فزاینده تاثیرگذار است.

در این گزارش آمده، تاکید بر تغییر پذیری در مدت زمان کوتاهی بسیار رشد کرده است. بررسی سال گذشته نشان داد که تنها ۴۱ درصد از کاربران تجزیه و تحلیل داده از تلفن همراه یا تبلت برای دسترسی به داده های BI خود استفاده می کنند. در حال حاضر، تقریبا دو برابر این تعداد بر این باورند که تغییر پذیری (mobility) در استفاده آنها از نرم افزارها بسیار مهم است.

کلاچ می گوید : محیط های کاری Hyper-paced ، نیاز به انجام تجزیه و تحلیل های پیچیده تر بر روی قدرت پردازشی قوی تر از گوشی های هوشمند و تبلت ها ، همگی منجربه تقاضای بیشتر در استفاده آسان و سیستم عامل های قدرتمند BI تلفن همراه می شود. در حال حاضر کاربران به دنبال سیستم عامل هایی هستند که به صورت یکپارچه بین دسکتاپ و موبایل منتقل میشوند، که از قابلیت های بنیادی تلفن همراه فراتراست و بسیاری از سازمان های BI در حال حاضر آنها را ارائه کرده اند.

کاربران تجزیه و تحلیل داده که BI را به عنوان یک ابزار سریع، همراه و در دسترس میبینند، از سرعت و سادگی چگونگی دسترسی به اطلاعاتشان نگران هستند. ۳۱ درصد از پاسخ دهندگان نظرسنجی گفته اند که دسترسی به داده هایشان “ساده نیست” ، در حالی که ۳۶ درصد می گویند به طور متوسط، بیش از یک روز برای دسترسی به داده هایشان صبر می کنند.